★هیدرودرمی

پوست خشک بسیار مستعد ایجاد چروک و در نتیجه پیری زودرس است . خشکی پوست به دو علت کمبود چربی و کمبود رطوبت پوست رخ می دهد که از این ميان میزان رطوبت پایین پوست عامل اصلی ایجاد خشکی پوست است به همین دلیل رطوبت رسانی به پوست مهمترین گام در راستای کاهش خشکی پوست است که در مطب و کلینیک های زیبایی با هیدرودرمی ( آبرسانی ) و در مراقبت خانگی با استفاده از انواع کرم های مرطوب کننده ( نظیر کلاژن ، خاویار و ...) حاصل می گردد

1- لطفا در صورت وجود هر یک از موارد زیر علامت زده و پزشک خود را مطلع نمایید : □آسم □ناراحتی قلبی □وجود باطری يا دريچه مصنوعي در قلب □فشار خون بالا و کنترل نشده □دیابت (بیماری قند) □حاملگی □سابقه تشنج و صرع □دندانهای پر کرده با آمالگام (غیرهمرنگ) □وجود ايمپلنت دنداني □وجود هرگونه پروتز فلزی در بدن یا IUD مس دار □عمل جراحی طي 45 روز اخیر □لیفتینگ طی 3 ماه اخیر □مشکل تیروئیدی □بيماري كبدي □ابتلا به بيماريهاي شديد و غير قابل درمان

2- برای درمان پوست خشک و حساس باید در کنار هیدرودرمی، از كارهايي كه خشکي پوست را تشديد مي كنند پرهيز و از مرطوب کننده های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید تا رطوبت پوست تثبیت شود.

3- تا 4 ساعت بعد از جلسه هيدرودرمي، پوست خود را نشوئيد.

4- از شستشوی بیش از حد پوست اجتناب نمایید؛ پوست خود را حداکثر1بار درروز و با استفاده از یک پاک کننده غیرصابونی با PH فیزیولوژیک (پن) و یا صابون کرمدار شستشو دهید و هنگام خشک کردن از مالش شدید حوله بر روی پوست بپرهیزید.

5- ازدوش گرفتن با آب داغ و نيز حمام طولانی (بیش از 5 دقیقه) بپرهیزید و از لیف ، کیسه ، روشور و اسکراب استفاده ننمایید.

6- پس ازحمام و يا شنا دراسرع وقت بدن را با كرم و لوسيون چرب كنيد وگرنه پوست خشك ميشود(فقط 3 دقيقه فرصت باقي است). بعد از آن نه تنها آبي كه حين حمام كردن جذب پوست شده تبخير مي شود، بلكه مقداري از رطوبت قبلي پوست نيز از دست مي رود.

7- روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد و از ميوه و سبزيجات تازه استفاده كنيد.

8- از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب بپرهیزيد و طی روز از یک ضد آفتاب مخصوص پوست خشك يا حاوي مولتي ويتامين با SPF بالاتر از30 استفاده نمایید.

9- پوست خشك در برابر سرما و خشكي هوا بسيار حساس است. در زمستان با شال و دستكش و مرطوب كننده قوي از پوست خود حفاظت كنيد.

10- استفاده بيش ازحد از محصولات آرايشي از مهمترين علل پوست خشك است لذا حتي الامكان از مصرف آنها بخصوص كرم پودر اجتناب نماييد .

11- شبها برای پاک کردن آرایش صورت و زدودن گرد و غبار و آلودگی از روی سطح پوست و صبحها برای تمیز کردن کرمهای شب موجود بر روی پوست از یک شیر پاک کن ملایم و بلافاصله پس از آن از یک لوسیون فاقد الکل برای تعدیل اسیدیتیه پوست استفاده نمایید و سپس مرطوب کننده بزنيد.

12- لباسهای نخی و پنبه ای سبک و گشاد بپوشید و از لباسهای پشمی و دارای الیاف مصنوعی کمتر استفاده کنید.

13- دمای مناسب برای اتاق خواب کمتر از 19 درجه می باشد. سعی کنید از گرم شدن بیش از اندازه محيط جلوگیری کرده، از یک روانداز سبک استفاده نمایید.

14- تعداد جلسات هيدرودرمي بر اساس ميزان خشكي پوست و به تشخيص پزشك از 2 تا 5 جلسه با فواصل 1 هفته متغير است.

15- جلسات هيدرودرمي بايد به صورت مرتب و با فواصل منظم تكرار شوند. در صورت بي نظمي در جلسات، گرفتن نتيجه مطلوب به تعويق افتاده و به جلسات بيشتري براي حصول نتيجه نياز خواهد بود.

16- هيدرودرمي يك روش مناسب براي شفاف و شاداب كردن پوست است كه هيچگونه عارضه اي ندارد.