★کوتیشین

انجام ورزش و فعاليت بدني به همراه رژيم غذايي كم كالري قطعا" كاهش وزن را به همراه خواهد داشت اما در مواقعي كه مي خواهيم اين اتفاق سريعتر رخ بدهد و يا براي از بين بردن چربي هاي موضعي اي كه در برابر كاهش وزن مقاومت مي كنند مي توان از روشهاي كمكي جهت رسيدن به اين هدف استفاده كرد. كويتيشن يك روش ايمن، موثر و بدون نياز به جراحي براي از بين بردن جربي هاي جمع شده در سطوح مختلف بدن است كه با توليد امواج اولترا سونيك با فركانس پايين و شدت بالا در بافت چربي لرزش و فشار ايجاد مي كند؛ اين امر باعث تشكيل حباب و ايجاد فشار و در نتيجه پاره شدن غشاء سلولهاي چربي مي گردد كه نهايتا باعث ورود چربي آزاد شده به رگهاي لنفاوي و كبد مي گردد. در آنجا پس از يكسري تغييرات شيميايي و تبديل شدن به مواد قابل سوختن در ماهيچه ها از طريق ادرار دفع يا در ماهيچه ها سوزانده مي شود. كويتيشن در هر جلسه باعث از بين رفتن تعدادي از سلولهاي چربي مي شود و از آنجا كه تكثير اين سلولها غيرممكن است، در نتيجه درمان با كويتيشن ماندگار و هميشگي است. از ويژگيهاي منحصر بفرد كويتيشن اينست كه علاوه بر جوابدهي عالي در هر جلسه اثرآن حتي تا 3 ماه پس از خاتمه درمان نيز در بافت چربي ادامه دارد.

-1 در صورت وجود هر یک از موارد زیر علامت زده وپزشک خود را مطلع نمایید : □بارداري و يا شك به آن □شيردهي □زايمان طي2ماه اخير.... □ديابت □عضوپيوندي □سابقه توليد كلوئيد (گوشت اضافه) □هرگونه بيماري پوستي نظير كهير، اگزما، لك پوستي يا... □چربي خون بالا(كلسترول بالاي 300 يا تري گليسريد بالاي 500) □وجود پيس ميكر قلبي يا هرگونه پروتز فلزي در بدن نظير ايمپلنت، IUD و... □فشارخون كنترل نشده □بيماري قلبي-عروقي □بيماري كبدي(نظير كبدچرب و سنگ كيسه صفرا) □سندروم روده تحريك پذير □بيماري تيروئيدي و ديگرمشكلات هورموني □بيماري كليوي □سابقه صرع، فتق، پوكي استخوان، آسم، سل، فيبروميالژي، مشكل انعقادي يا سابقه لخته خون، ايدز، هپاتيت و.... □سرطان □مصرف داروهاي ضد انعقادي و رقيق كننده خون (وارفارين، آسپرين، ويتامين E، چاي سبز و ...) به مدت طولاني □مصرف داروهاي مسكن و ضدالتهاب طي3روز اخير □افسردگي يا درمان باداروهاي رواني □هرنوع بيماري يامشكل ديگر

2- از انجام كويتيشن برروي محل داراي تاتو يا رگهاي واريسي و نيز از انجام آن بر روي شكم هنگام عادت ماهانه بپرهيزيد.

3- از آنجا كه خروج چربي هاي آزاد شده از طريق عروق لنفاوي صورت مي گيرد، لازم است براي بهبود عملكرد سيستم لنفاوي قبل از شروع درمان با دستگاه كويتيشن بيمار حداقل 3 جلسه ماساژ لنفاوي دريافت نمايد.

4- گاها در پوست محل انجام كويتيشن تاولهاي ريز، قرمزي و كبودي ديده مي شود كه طي مدت كوتاهي برطرف مي شود.

5- طي 8 ساعت اول بعد از استفاده از دستگاه از خوردن غذا بپرهيزيد و تنها از سالاد و مايعات استفاده كنيد و پس از آن تا 24 ساعت از مصرف غذاهاي چرب و حاوي كربوهيدرات ساده (برنج، شكر، ماكاروني، نان و ... ) خودداري كنيد.

6- براي دفع چربي هاي آزاد شده طي مدت درمان روزانه 10-8 ليوان آب بنوشيد و بعد از هر جلسه درماني و طي مدت درمان روزانه حداقل نيم ساعت پياده روي يا ورزش هوازي انجام دهيد.

7- فاصله بين جلسات هفتگي و تعداد جلسات حداقل 8-12 جلسه است و تا به دست آوردن نتيجه مطلوب يا تا زماني كه ديگر پيشرفتي در نتايج ديده نشود ادامه مي يابد؛ در صورت ايجاد مقاومت بايد از درمانهاي كمكي نظير مزوتراپي كمك گرفت.

8- براي گرفتن نتيجه مطلوب بايد تعداد و فواصل درماني تنظيم شده رعايت شود. ميزان تغيير سايز در افراد بسته به سن، جنس، وزن، مقاومت بافت چربي و حتي ژنتيك متفاوت است اما به طور متوسط اين مقدار از 2-5/0 سانتيمتر در هر جلسه متفاوت است.

9- توجه به اين نكته ضروري است كه در اين روش نيز مانند ساير روشهاي لاغري موضعي اساس درمان موفق بر پايه رژيم درست غذايي شامل رژيم كم كالري و ورزش است و بدون آنها احتمال عدم موفقيت يا برگشت سريع چاقي بسيار بالاست.

10- همزمان با انجام كويتيشن از دستگاه RF نيز استفاده كنيد تاعلاوه بر استفاده از فوائد درمان تركيبي، مانع از افتادگي پوست شود.